Řím - poznávací zájezdy, pobyty s výlety

Termální ostrov Ischia - letecky

Ischia-03
 

Program zájezdu

1.den (so): Odlet do Neapole. Transfer minibusem nebo autem, trajekt na Ischii, transfer k hotelu, ubytování.
2.den (ne): Volný den. Odpočinek u hotelového termálního bazénu.
3.den (po): Okruh po ostrově Ischia. Město FORIO je největší obcí na Ischii. Dodnes zde stojí některé z původních 12 strážních věží, nestarší Torrione byla postavena v r. 1480. Forio má velký počet kostelů, mezi nimi i známý kostelík z filmu Nebožtíci přejí lásce, na který se zajdeme podívat. LACCO AMENO je nejmenší obec na Ischii, ale má velmi dlouhé dějiny, sahající až do starověku. Symbolem Lacco Ameno je „Fungo“ – Hřib, větrnou a vodní erozí zformovaný tufový skalní útvar. Další zastávkou bude obec CASSAMICCIOLA TERME , která disponuje velkým množstvím termálních pramenů. Cassamicciola je hezké přístavní městečko s příjemnou pobřežní promenádou. Pramen Castiglione vedl k vybudování termálního parku nedaleko od centra města. V této obci se léčilo mnoho slavných osobností jako např. neapolský král Ferdinand IV., pruský král Friedrich Wilhelm IV., bavorští králové Maxmilian a Ludvík I. a Garibaldi. My se tu zastavíme na ochutnávku typických produktů ostrova Ischia, nejvíce jsou místní lidé pyšní na své limoncello, likér z citronové kůry. Vyjedeme k obci FONTANA, nejvýše položenému městu na ostrově s kostelem svatého Antonína za Padovy z roku 1703 a malými obchody s místní keramikou. Právě odsud se stoupá na nejvyšší bod ostrova Monte Epomeo. Dále nás čeká v obci Serrara Fontana zastávka u kostelíka Chiesa di San Ciro, jež je postaven ze zeleného tufu. Odpoledne volno.
4.den (út): Po snídani procházka k POSEIDONOVÝCH LÁZNÍM. Možnost celodenního vstupu do termálního parku Poseidonovy zahrady, který se proslavil po celém světě. Plocha parku je 4500 m2, je zde 20 bazénů, s termální vodou od 28 do 40°C. Olympijský bazén má vodu mořskou. Dále se v parku nachází: Kneippova lázeň, přírodní sauna, soukromá písčitá pláž atd. V lázních je také možnost občerstvení ve třech restauracích, dokoupit se dá wellness či masáž. Doporučuje se být 20 minut v termální vodě a 30 minut odpočívat. Kdo nenavštíví termální lázně, může využít možnost koupání na pláži Citara. Individuální návrat na hotel.
5.den (st): Odpočinkový den nebo pro zájemce výlet na nejvyšší horu ostrova MONTE EPOMEO (789 metrů). Tato tufová hora nabízí velkolepý výhled na celý ostrov a na Neapolský záliv. Na vrcholku se nacházejí zbytky strážních budov z r. 1464.
6.den (čt): Fakultativní výlet do hlavního města ostrova, Ischia , které je rozděleno na dvě části (Ischia Porto a Ischia Ponte ) vzdálené od sebe necelé tři kilometry. ISCHIA PONTE je nejstarší částí obce Ischia s několika zajímavými kostely a monumentálním Aragonským hradem, jehož dějiny začínají již v dobách, kdy spolu soupeřili Řekové a Etruskové a první pevnost zde nechal vybudovat v r. 474 př. n. l. syrakúský tyran Hieron. Do historického centra se nedá dojet autobusem, proto počítejte s procházkou ulicemi a uličkami Ischia Ponte . V rámci tohoto výletu je možnost individuálně navštívit Aragonský hrad. Výhledy na ISCHIA PORTO - malebný přístav, kam neustále připlouvají a odplouvají rychlolodě, výletní jachty i rybářské čluny.
7.den (pá): Výlet do městečka SANT ANGELO, které je jedním z nejkrásnějších míst na Ischii. Jsou zde pastelově natřené domy, malý přístav a v pozadí zelené kopce poloostrova Punta Sant´Angelo. Možnost koupání v hotelovém lázeňském koplexu La Romantica. Také je zde možnost plavby loďkou na nedalekou pláž.
8.den (so): Transfer autem příp. minibusem a trajektem z Ischie do Neapole na letiště, odlet do Prahy.
Číslo záj.TermínCena při včasném přihlášení do 15.12.2025 pro nové klienty Cena při včasném přihlášení do 15.12.2025 pro stálé klienty Poznámka 
143-0116.5.-23.5.202629 990,-29 690,-rezervovat

Cena zahrnuje

  • letenky Praha – Neapol – Praha
  • transfer autem/minibusem a lodí do hotelu a zpět
  • doprava na výlety dle programu
  • průvodce
  • 7x ubytování v hotelu Galidon Terme 4* s několika bazény vč. termálních (2lůžkové pokoje s příslušenstvím)
  • 7x snídani
  • 6x večeři

Cena nezahrnuje

  • pobytovou taxu, splatná na místě, cca 3 € / os. / den

Fakultativně

  • pojištění léčebných výloh a storna do 45 000 Kč (příplatek: : 740 Kč)
  • fakult. výlet 5. den na Epomeo (příplatek: : 250 Kč)
  • fakult. výlet 6. den (příplatek: : 250 Kč)
  • 1/1 pokoj (příplatek: : 4900 Kč)

Zajímavosti

Casamicciola Terme: Casamicciola je rustikální městečko rozkládající se od úpatí hory Epomeo až k pobřeží. Přibližně ...

Forio: Forio je druhé nejvýznamnější městečko ostrova s dlouhou písečnou pláží "Citara". Věhlas tomuto ...

Ischia: Ischia, jeden z nejhezčích a nejznámějších ostrovů Středozemního moře, je ideálním místem pro ...

Ischia Ponte: Část města

Ischia Porto:

Lacco Ameno: Malé městečko a rybářský přístav jemuž vévodí typická silueta skály ve tvaru houby v historickém ...

Fotografie

Ischia-01Ischia-03Ischia-04Ischia-06Ischia-07Ischia-09Ischia-10Ischia-11Ischia-12Ischia-13Ischia-14Ischia-17Ischia-18Ischia-19Ischia-20Ischia-21Ischia-22Ischia-23Ischia-24Ischia-25

Zájezdy - Řím

Zájezdy pořádá:
CK Mayer + Crocus,
Podolská 33, 147 00, Praha 4
Lidická 35, 150 00, Praha 5
tel: 241 432 483
fax: 241 432 027
www.ckmayer.cz
www.poznavaci-zajezdy.cz